Serwis petsitter.pl służy do kontaktowania osób poszukujących opiekuna dla swojego pupila z osobami szukającymi możliwości dodatkowej pracy.
LOGOWANIE
Zapomniałem hasłaaktualności
Szanowni Państwo,
Z związku z faktem, że w dniu 25.05.2018 zaczęły obowiązywać nowe przepisy o ochronie danych osobowych (RODO) pragniemy przypomnieć, że Państwa dane osobowe znajdują się w naszej bazie (w związku z utworzeniem konta użytkownika) oraz zapewnić, że są w niej bezpieczne. Poniżej zebraliśmy dla Państwa wszystkie niezbędne informacje na temat tego, w jaki sposób przetwarzamy Państwa dane osobowe oraz jakie mają Państwo związane z tym prawa.
Niniejsza informacja ma charakter wyłącznie informacyjny i nie musicie Państwo wykonywać w związku z nim żadnych działań. W razie gdyby jednak pojawiły się u Państwa jakieś pytania lub wątpliwości w związku z powyższym tematem zachęcamy do kontaktu - jesteśmy do dyspozycji.
Lato, to czas urlopów i odpoczynku. Niestety, dla niektórych to także czas odpoczynku od własnych zwierząt. Każdego roku w miesiącach letnich padają niechlubne rekordy w ilości zwierząt, trafiających do schronisk. Psy i koty są wyrzucane z domów, z aut - czasem nawet w biegu, z okien mieszkań, przywiązywane do drzew, topione, duszone, a nawet zakopywane żywcem. No bo co zrobić z czworonogiem, gdy planujemy wakacje w Tunezji albo w Egipcie?
więcej »kontakt
Serwis Petsitter.pl
Telefon:
+48 607 427 171
E-mail.:
petsitter@coape.pl
Dane firmy:
COAPE Polska Andrzej Kinteh-Kłosiński
ul. Królewska 65a/1, 30-081 Kraków
Adres korespondencyjny:
COAPE Polska
Borówna 77, 32-724 Lipnica Murowana, Polska
Decydując się na wzięcie bezdomnego psa ze schroniska lub w innych okolicznościach, trzeba pamiętać, że nie każdy pies będzie w stanie przystosować się do warunków jakie mu oferujemy, choćby w naszym, ludzkim mniemaniu były to warunki wręcz idealne.
Wiadomo, na przykład, że psy młode, o dużym temperamencie i potrzebie ruchu mogą sprawić problem ludziom starszym. Podobnie psy, które nie miały we wczesnym okresie rozwoju bliskiego kontaktu z ludźmi, źle będą się czuły w mieszkaniu. Pies trafiający do schroniska powinien w ciągu pierwszych tygodni pobytu zostać oceniony pod względem temperamentu, ewentualnych problemów z zachowaniem oraz możliwości adopcyjnych.
W ten sposób możemy z dużym prawdopodobieństwem przewidzieć, że dany pies będzie dobrze się czuł w rodzinie, gdzie są dzieci, a inny nie będzie cierpiał i stwarzał problemów pełniąc rolę stróża naszej posesji.
Ocena problemów z zachowaniem psa, jego temperamentu i potrzeb związanych z aktywnoscią może także pomóc w doborze miejsca w schronisku i współtowarzyszy niedoli. Sporo adoptowanych psów cierpi z powodu przykrych doświadczeń jakie miały w schronisku. Z pewnością lepszym rozwiązaniem problemu opieki nad bezdomnymi psami byłoby wspieranie wielu rodzinnych, małych przytulisk zamiast utrzymywania dużych zinstytucjonalizowanych schronisk.
Zachowanie nieznanego psa powinno być ocenione w następujących aspektach:
* Reakcje na osoby obce
* Potrzebę kontaktów społecznych (z ludźmi i innymi psami)
* Reakcje na zaskoczenie
* Reakcje na dotyk
* Obrona własności
* Współpraca z człowiekiem - reagowanie na komendy
Proste próby zachowania przeprowadzone przez osobę mającą z psami doświadczenie mogą dać nieocenioną wiedzę na temat psa i pomóc w podjęciu dobrej decyzji. Pozwalają z dużym prawdopodobieństwem przypuszczać jak zachowa się pies w nowym domu. Zdarza się bowiem nierzadko, że pies wraca do schroniska lub na ulicę właśnie z powodu nieprzystosowania do konkretnych warunków. Takim nieudanym adopcjom można i trzeba zapobiegać.
Przykładem dobrego, moim zdaniem, testu zachowania dla dorosłych psów jest SHELTER TEST zaproponowany wspólnie przez The Rottweiler Rescue Society z Ontario oraz Johna Rogersona z brytyjskiej organizacji Blue Cross. Test ten składa się z 17 prób zachowania na podstawie, których można mieć dość dobre rozeznanie na temat możliwości adaptacji psa i repertuaru jego zachowań, zwłaszcza zachowań dotyczących relacji z ludźmi.
Andrzej Kłosiński